ÖĞRENCİ İŞLERİ > Ek Yerleştirme İle Kazanan Öğrencilerin Kayıt Bilgileri

Sevgili Öğrencimiz,

        Üniversitemizi tercih ettiğiniz ve bu Üniversitede öğrenim hakkını kazandığınız için sizi ve ailenizi kutluyor, Üniversitemize hoş geldiniz diyoruz.

        Öncelikle size kayıt ile ilgili yapmanız gerekenleri hatırlatmak ve Üniversitemizde barınma ve beslenme ile ilgili kısa bilgiler vermek istiyoruz.

        Eksik belge ile kayıt yapılamaz. Lütfen belgelerinizi kayıt tarihi akşamına kadar tamamlayınız.

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Lise Diplomasının Aslı veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı (*)

2. ÖSYS Sonuç Belgesinin İnternet Çıktısı ve Yurt kaydı için fotokopisi,

3. Fotoğraflı Nüfus Cüzdan Fotokopisi ve Yurt kaydı için fotokopisi, (Noter onayına gerek yoktur)

4. İkametgah belgesi, (Muhtarlıktan)

5. 6 adet 4.5x6 ebadında çekilmiş vesikalık fotoğraf (Fotoğraflar kılık kıyafet yönetmeliğine uygun çekilmiş olmalıdır).

6. 1985 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi aslı (fotokopi kabul edilmez), (Askerliği yapmış olanlar için terhis belgesi)

7. Eğitim-Öğretim Gideri ve Katkı Payı Dekontu (**)(Kayıt Esnasında yatırılacaktır.)

8. Öğrenci Önkayıt Formu (www.obis.sakarya.edu.tr adresinden girilerek doldurulacak, çıktısı alınıp imzalanarak kayıt esnasında teslim edilecektir.)

(*) İlgili belgelerin noter onaylı suretleri ile aslının aynıdır suretleri asla kabul edilmez.

(**) www.ogrisl.sakarya.edu.tr adresinden de T.C.Kimlik numaranızı girerek öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz.

KAYIT TARİHİ: 09-11 EKİM 2007

KAYIT YERİ : SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI
                                                     ESENTEPE KAMPÜSÜ SERDİVAN - ADAPAZARI

Kayıt İçin Bilgi İstenecek Birimler ve Telefon Numaraları
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Tel: (264) 295 53 33 - 295 53 39 - 295 53 41 - 295 53 38
Faks: (264) 295 53 18
Öğrenim ve Katkı Kredisi : (264) 295 53 21 - 295 53 41 - 295 53 39
Danışma : (264) 295 5305 - 295 5346

Üniversitemizi Ek Kontenjandan kazanan öğrenciler için www.sakarya.edu.tr adresinde "Yeni Kazanan Öğrenciler İçin Kayıt Bilgileri" başlığı altında detaylı açıklamalar yer alacaktır. Kayda gelmeden önce öğrencilerimizin şu adımları takip etmesi gerekmektedir:


ÖN KAYIT FORMUNUN DOLDURULMASI

1. Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı'nın http://www.ogrisl.sakarya.edu.tr web adresinde yer alan "Numara Sorgulama Servisi" kullanılarak, TC Kimlik Numarası girilerek öğrenci numarası ve e-posta kullanıcı adı öğrenilmelidir.

2. Öğrenci Bilgi Sistemi'ne girebilmek için http://www.obis.sakarya.edu.tr web adresinden sisteme giriş yapılmalıdır. Bu işlem sırasında kullanıcıdan kullanıcı adı ve şifre girmesi istenmektedir.

3. Öğrencilerimiz kullanıcı adı alanına Numara Sorgulama Servisi'nden elde ettikleri e-posta kullanıcı adını, şifre alanına ise TC Kimlik Numaralarını girmelidirler.

4. Sisteme ilk girişte kullanıcıdan bazı özel bilgiler (aktivasyon işlemi) istenir. Bu bilgilerin geçerli olarak girilmesinin ardından sistem, kullanıcıdan şifre değiştirmesini ister. Şifre değiştirme işlemi başarıyla tamamlandığında sisteme girilmiş olur.

5. Sayfanın üst bölümünde yer alan bağlantılardan WebObis seçeneği tıklandığında Öğrenci Bilgi Sistemi'ne girilir.

6. WebObis servisine gelindiğinde, sayfanın sol tarafında yer alan "Kayıt Formu" modülüne girilmelidir. Bu sayfada bulunan "Öğrenci Bilgi Formu" doldurduktan sonra, sayfanın altındaki kayıt butonu tıklanarak, girilen bilgilerin yazıcı çıktısı alınmalı ve imzalanmalıdır. Çıktı alınan belge üzerinde bilgilerin doğruluğunu onaylayan güvenlik önlemleri mevcuttur. (Kayıt günü sıkıntı yaşamamanız için lütfen Öğrenci Bilgi Formunu doldurup kayıt gününden önce doldurup çıktısını alınız. Ayrıca Yabancı Dil ve Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı derslerinin muafiyet sınavı için başvurunuzu da buradan yapabilirsiniz)

7. Üniversitemizi yeni kazanan öğrenciler kayıt günü okula geldiklerinde, istenen diğer belgelerle birlikte bu belgeyi de (Öğrenci Bilgi Formu) kayıt masasında teslim etmelidirler.