Genel

1992 yılında kurulan Sakarya Üniversitesi bünyesinde 14 Fakülte, 4 Enstitü, 3 Yüksekokul , 1 Konservatuar ve 14 Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Esentepe Kampüsü'nde hizmet vermektedir. Bu kampüste Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilimler Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İşletme Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Sağlık Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Adapazarı Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Bu Yükseköğretim kurumlarının öğrenci işlerinin tümü merkezden yönetilmektedir.

Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Eğitim Fakültesi  Hendek ilçesinde, Kaynarca Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Kaynarca ilçesinde, İlahiyat Fakültesi Ozanlar semtinde, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mithatpaşa semtinde, Sakarya Meslek Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu yanındadır.

Hendek, Sapanca, Akyazı, Geyve, Karasu, Pamukova, Kaynarca ve Ferizli ilçelerimizde ve Alifuatpaşa, Kırkpınar, Arifiye beldelerinde birer meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Bu fakülte ve yüksekokulların öğrencilerine ait işlemler kendi bünyelerinde kurulan öğrenci işleri tarafından yürütülmektedir.

Fotoğraflar